www.info-klimatyzacja.plwww.info-klimatyzacja.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Klimatyzacja Wentylacja Porady Wydarzenia rss
Strona główna Klimatyzacja samochodowa Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Złączki typu SAE firmy Armacell – szybko i pewnie

Informacja prasowa / Data: 2010-04-01

Niezawodność i hermetyczność połączenia jest w przypadku połączeń rur rzeczą priorytetową. Złączki wtykowe typu SAE do rur klimatyzacyjnych, dostępne w ofercie firmy Armacell, gwarantują nie tylko doskonałą szczelność ale również charakteryzują się wyjątkową łatwością i szybkością montażu.

Najczęściej spotykanym sposobem łączenia rur klimatyzacyjnych są połączenia kielichowe. Niestety, ten rodzaj połączenia nie należy do optymalnych. By wykonać tego rodzaju łączenie trzeba przy pomocy specjalnego narzędzia ukształtować końcówkę rurki na kształt kielicha. Niestety, czynność ta wymaga dość dużego doświadczenia i na początku może sprawiać pewne trudności. Błędne wykonanie kielicha może osłabić strukturę rury oraz prowadzić do późniejszej nieszczelności takiego łączenia. Połączenie kielichowe wymaga ponadto dodatkowego uszczelnienia oraz wykonywane jest na sztywno, bez możliwości odkręcenia, co dodatkowo wydłuża czas montażu klimatyzacji.

Złączki SAE firmy Armacell – pewność połączenia

Złączka SAE

Złączki typu SAE przeznaczone do rur klimatyzacyjnych, pozbawione są powyższych mankamentów. Charakteryzują się one nie tylko bardzo prostym sposobem montażu, ale również wyjątkową szczelnością połączenia. Każda złączka skłąda się z trzech wykonanych z wysokiej jakości mosiądzu części: tulei usztywniającej, pierścienia dociskającego oraz nakrętki. Doskonałe dopasowanie do siebie tych elementów gwarantuje brak występowania przecieków bez konieczności stosowania dodatkowej uszczelki.

 

Dodatkowym atutem tego typu złączek jest możliwość wielokrotnego demontażu, a następnie montażu połączenia. W przypadku prowadzenia robót wymagających demontażu całej instalacji lub jej części, taka możliwość daje wymierne oszczędności czasowe oraz ekonomiczne w porównaniu z połączeniem kielichowym. Technologia połączenia kielichowego wymaga odcięcia końcówki rury, a następnie montażu nowej złączki. W konsekwencji czego, może się okazać, że rurka jest za krótka i uniemożliwia ponowne połączenie jej z resztą instalacji. W takim przypadku pozostanie tylko wymiana rurki na nową, ale zawsze mogą wystąpić problemy z ewentualnym niedopasowaniem przewodów klimatyzacyjnych. Złączki typu SAE przystosowane są również do pracy przy bardzo wysokim ciśnieniu, bez utraty szczelności połączenia.

Ciśnienie nominalne czynnika chłodzącego może wynosić od 45 aż do 100 bar, w zależności od rozmiaru złączki. Wysoka jakość materiałów, z których wykonane są złączki Armacell jest potwierdzona przez CETIM wg DIN 3859 oraz spełnienie wymagań normyEN 378:2000.

Zrób to sam

Kalibrator

Instalacja złączek typu SAE, jakie oferuje firma Armacell, w przeciwieństwie do połączeń kielichowych, jest wyjątkowo łatwa. Dzięki konstrukcji uniemożliwiającej niepoprawną instalację, nawet osoby nie mające doświadczenia w tego typu pracach są w stanie szybko i bezproblemowo wykonać pewne oraz szczelne połączenie. Instalacja złączek SAE firmy Armacell nie wymaga również używania skomplikowanych urządzeń potrzebnych do przygotowania rury. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w prosty kalibrator - dostępny również w ofercie firmy Armacell - który dopasuje średnicę rury do wymaganej wielkości. Jego użycie, poza znacznym ułatwieniem intalacji złączki, jest rekomendowane z jeszcze jednego powodu – pozwala uniknąć zanieczyszczenia wnętrza rury. Wszystkie przewody używane w instalacjach klimatyzacyjnych są zgodne z bardzo restrykcyjną normą EN 12735-1, określającą zgodność produktu do współpracy z czynnikiem chłodniczym. Norma ta określa m. in. czystość rury, która ma być użyta w instalacji klimatyzacyjnej.

Firma Armacell, wprowadzając na polski rynek złączki typu SAE, zrobiła to przede wszystkim z myślą o preizolowanych rurach miedzianych Tubolit Split. Doskonała jakość tych przewodów w połączeniu z niezawodnymi złączkami gwarantuje, że montowana w budynku klimatyzacja będzie cieszyć nas przez długie lata.

Złączki zaciskowe SAE, cena netto w zależności od rozmiaru: od 4,29 do 20,71 zł/sztuka

Przyrząd do kalibracji rur miedzianych, cena netto w zależności od rozmiaru: od 68,95 do 87,79 zł/sztuka

Komplet przyrządów do kalibracji rur, cena netto: 284,80 zł/zestaw

Producent: Armacell Poland Sp. z o.o.  www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH” zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu. W 2000 roku efektem wykupu części „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych produkt ów, poparta prawie 150 – letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie , ale również szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych. Od 2006 roku „Armacell” jest członkiem inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact”, dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

Źródło: www.gutpr.pl

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Tubolit Split firmy Armacell

Tubolit Split firmy Armacell

Poczucie komfortu w upalne letnie dni jest na tyle kuszące, że coraz więcej osób decyduje si... » ...więcej
Klimatyzatory typu split

Klimatyzatory typu split

Popularne klimatyzatory typu split produkowane są w różnych wersjach. W zależności od warunków... » ...więcej
Jak szybko i wygodnie przygotować kanał pod instalację

Jak szybko i wygodnie przygotować kanał pod instalację

Wykonanie bruzdy jest jednym z najbardziej pracochłonnyc... » ...więcej

Rodzaje klimatyzatorów do domu, biura i firmy

Klimatyzacja coraz częściej wita w naszych domach, ... » ...więcej
Airstream – urządzenie do odzysku ciepła

Airstream – urządzenie do odzysku ciepła

Firma Mark, światowej klasy producent przemysłowych sys... » ...więcej
Nowy klimakonwektor Vido w wersji 4 – rurowej

Nowy klimakonwektor Vido w wersji 4 – rurowej

Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to nowe i przemyślane r... » ...więcej
Kurtyny powietrzne – przezroczyste drzwi

Kurtyny powietrzne – przezroczyste drzwi

Oddzielenie stref o różnych temperaturach, to zadanie d... » ...więcej
Prawidłowa wentylacja w domu – porada eksperta

Prawidłowa wentylacja w domu – porada eksperta

Jak zagwarantować lepsze samopoczucie wszystkich domowni... » ...więcej
Polecamy porady

Użytkowanie klimatyzatora – na co zwrócić uwagę

Aby można było długo cieszyć się bezawaryjną oraz p... » ...więcej

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Najprostszym sposobem jest wietrzenie kuchni poprzez otwi... » ...więcej
Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Fot. Candy Chłodziarko-zamrażarka może stano... » ...więcej
Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery
Samochody