www.info-klimatyzacja.plwww.info-klimatyzacja.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Klimatyzacja Wentylacja Porady Wydarzenia rss
Strona główna Klimatyzacja samochodowa Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Innowacyjny projekt – systemy naturalnej wentylacj w budynku centrali koncernu MAN

Informacja prasowa / Data: 2010-06-11

Systemy naturalnej wentylacji zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Ich ekologiczny i energooszczędny charakter sprawia, że inwestorzy chętnie sięgają po tego typu rozwiązania, szukając alternatywy dla typowych systemów klimatyzacyjnych. Przykładem może być budynek centrali koncernu MAN w Monachium wyposażony w nowoczesny system naturalnej wentylacji firmy D+H.

Jednym z najciekawszych obiektów architektonicznych w Monachium, stolicy Bawarii jest budynek, którego właścicielem jest firma MAN, znany na całym świecie producent popularnych samochodów ciężarowych, autobusów, a także maszyn i pojazdów użytkowych.Jego futurystyczne i harmonijne kształty już z daleka przyciągają wzrok. Jednak nie tylko walory estetyczne świadczą o wyjątkowości tego budynku.

 

Nowatorski system wentylacji biurowca

Okna w budynku

Na uwagę zasługują również zastosowane w nim rozwiązania techniczne, m.in. zaprojektowany przez firmę D+H system naturalnej wentylacji pomieszczeń oparty na równolegle wysuwnych oknach na profilach Reynaers wyposażonych w napędy CDC i VLD. W odróżnieniu od tradycyjnych okien rozwierno-uchylnych, powierzchnia okna nie jest wychylana, tylko wysuwana równolegle do szklanej fasady. Gwarantuje to znacznie wyższe parametry wymiany powietrza niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych, a dodatkowo zapewnia bardzo ciekawy efekt wizualny – monolityczna początkowo fasada budynku, w momencie wysunięcia okien, nabiera trójwymiarowości. Za otwarcie okna odpowiadają w każdym przypadku dwa napędy łańcuchowe CDC 200/350 BSY+ o kompaktowej budowie z wysuwem zaprogramowanym na 300 mm oraz liniowy napęd blokady VLD 51/038.

Napędy ryglujące

Uzyskano dzięki temu gwarancję stabilnego otwarcia oraz pełną szczelność każdego z okien. Co więcej, wszystkie zastosowane napędy zabudowane są wewnątrz systemu profili, dzięki czemu nie są one widoczne i nie wpływają na wygląd ogólny budynku, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Sterowanie oknami odbywa się poprzez panele znajdujące się przy wejściu do wszystkich pomieszczeń. Pozwala to korzystającym z nich osobom na dopasowanie wietrzenia do indywidualnych potrzeb. Łącznie w całym budynku zastosowano aż 88 napędów CDC i 44 napędy ryglujące.
System naturalnej wentylacji zamontowany w budynku koncernu MAN, pozwolił firmie nie tylko na poprawienie warunków panujących w biurowcu. Wysoka jakość i doskonałe dopasowanie poszczególnych elementów, uczyniły z monachijskiej siedziby firmy prawdziwą perełkę architektury.

Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku. Produkty D+H znane są w Polsce już od ponad 15 lat, a w 2000r. utworzone zostało oficjalne przedstawicielstwo grupy D+H na Polskę. D+H Polska gwarantuje swoim Klientom kompleksową obsługę serwisową na wszystkich etapach, począwszy od projektowania systemów i sprzedaży urządzeń, poprzez instalację, konserwację systemów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, profesjonalne doradztwo techniczne oraz szereg szkoleń dla projektantów i instalatorów. Firma D+H Polska, oprócz siedziby we Wrocławiu, posiada sześć Oddziałów Regionalnych: w Stargardzie Szczecińskim, Gdańsku, Zabrzu, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.

Źródło: www.gutpr.pl

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Polecamy porady

Użytkowanie klimatyzatora – na co zwrócić uwagę

Aby można było długo cieszyć się bezawaryjną oraz p... » ...więcej

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Najprostszym sposobem jest wietrzenie kuchni poprzez otwi... » ...więcej
Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Fot. Candy Chłodziarko-zamrażarka może stano... » ...więcej
Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia