www.info-klimatyzacja.plwww.info-klimatyzacja.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Klimatyzacja Wentylacja Porady Wydarzenia rss
Strona główna Klimatyzacja samochodowa Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Klimat wnętrz pod kontrolą

Informacja prasowa / Data: 2010-07-15

Stworzenie optymalnych warunków termicznych w pomieszczeniach jest gwarancją dobrego samopoczucia oraz zdrowia osób w nich przebywających. Zapewnienie komfortu cieplnego pozwala ponadto utrzymać w dobrej kondycji dom czy mieszkanie narażone przez cały rok na niekorzystne warunki atmosferyczne

Pogoda ma ogromny wpływ na samopoczucie większości z nas. Każdy odbiera ją bardzo indywidualnie, w zależności od ogólnej wrażliwości organizmu na zmiany związane z temperaturą, ciśnieniem czy opadami. Zła aura powoduje, że możemy odczuwać szereg dolegliwości somatycznych: rozdrażnienie i brak energii, bóle głowy oraz stawów, zawroty, mdłości czy problemy ze snem. Na to, co dzieje się za oknem, nie mamy większego wpływu. Możemy jednak z powodzeniem kontrolować klimat wewnątrz własnego domu, mieszkania czy biura.

Co to jest komfort cieplny?

Fot. LARS

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest utrzymanie we wnętrzach optymalnych warunków klimatycznych, czyli właściwej temperatury, wilgotności i odpowiedniej jakości powietrza. Komfort cieplny, bo o nim mowa, to stan, w którym nie odczuwamy ani ciepła, ani zimna, a nasz organizm nie jest narażony na nadmierne przegrzanie czy schłodzenie.

Regulacja temperatury w pomieszczeniu

W okresach przejściowych, gdy temperatura za oknem radykalnie się zmienia, a odporność na wszelkie infekcje znacznie się obniża, szczególnie warto dbać o te warunki wewnątrz pomieszczeń.

Fot. LARS

- Na komfort cieplny, oprócz wilgotności i cyrkulacji świeżego powietrza, największy wpływ ma odpowiednia temperatura, którą dziś bez większego wysiłku można zarządzać samodzielnie tłumaczy Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta regulatorów temperatury AURATON. Za temperaturę w naszych domach i mieszkaniach odpowiada zazwyczaj określony rodzaj instalacji grzewczej wspierany w okresie letnim urządzeniem klimatyzacyjnym. Aby praca obu systemów była efektywna i zapewniała maksimum komfortu użytkownikom, warto zastosować odpowiednią formę regulacji. Na rynku dostępne są inteligentne urządzenia, które, sterując pracą systemu grzewczego lub klimatyzacyjnego, pozwalają skutecznie zarządzać temperaturą we wnętrzach.

Prosto i skutecznie

Fot. LARS

- Regulatory temperatury to małe, zaawansowane technologicznie urządzenia sterujące, które mogą współpracować niemal z każdym rodzajem instalacji grzewczej (również z ogrzewaniem podłogowym) oraz klimatyzacyjnej – mówi Maciej Leonhard. Możemy je dostosować do indywidualnych preferencji, wybierając spośród modeli przewodowych i bezprzewodowych. - Każde urządzenie regulujące naszej produkcji pozwalają na optymalne dopasowanie temperatury wnętrz do wymagań użytkowników, między innymi dzięki możliwości ustawienia jej trzech poziomów (dziennej, nocnej oraz przeciwzamrożeniowej), w 7-dniowym cyklu programowania - dodaje nasz ekspert.

Uniwersalne zastosowanie

Funkcjonalność i energooszczędność to podstawowe cechy, jakich wymagamy dziś od technologii. Wyposażenie domowej instalacji grzewczej w odpowiedni regulator temperatury to strzał w dziesiątkę! Proste, estetyczne i tanie urządzenie posłuży nie tylko zimą, sterując pracą kotła, ale również latem, kiedy o nasz komfort cieplny zadba klimatyzator.

Źródło: www.yasna.pl
 

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Polecamy porady

Użytkowanie klimatyzatora – na co zwrócić uwagę

Aby można było długo cieszyć się bezawaryjną oraz p... » ...więcej

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Najprostszym sposobem jest wietrzenie kuchni poprzez otwi... » ...więcej
Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Fot. Candy Chłodziarko-zamrażarka może stano... » ...więcej
Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery
Samochody