www.info-klimatyzacja.plwww.info-klimatyzacja.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Klimatyzacja Wentylacja Porady Wydarzenia rss
Strona główna Klimatyzacja samochodowa Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Purmo Air - rozwiązanie dla dbających o komfort

Informacja prasowa / Data: 2010-07-22

Szczelne okna wykonane z plastiku lub drewna dokonały rewolucji w naszych domach. W niepamięć poszły ciągłe przeciągi, zimne parapety i uszczelki wklejane w okienne szpary przed sezonem zimowym. Wymiana okien zaowocowała również wymiernymi korzyściami – redukcją kosztów ogrzewania. Niestety zbyt szczelne okna mają także pewien mankament: utrudniają prawidłową cyrkulację powietrza w mieszkaniu.

Montując szczelne okna i ocieplając nasz dom staramy się zminimalizować straty ciepła i jednocześnie zaoszczędzić na wysokich kosztach ogrzewania. Jednak często zdarza się, że w tak szczelnym budynku jest po prostu zbyt mało świeżego powietrza. Zjawisko to nasila się zwłaszcza w zimie, gdy rzadko otwieramy okna. Ponieważ do wnętrza budynku nie dostaje się świeże powietrze, jego cyrkulacja wewnątrz także zostaje zaburzona. System wentylacyjny nie działa wówczas prawidłowo, a w przestrzeni mieszkalnej zbiera się para wodna oraz dwutlenek węgla.

Konsekwencje "niezdrowego klimatu"


Para wodna z pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienka oraz wilgoć oddawana w postaci pary przez ludzi, zwierzęta i rośliny nie może znaleźć ujścia. A wcale nie są to, jakby się mogło wydawać, minimalne ilości. Na jedną osobę w gospodarstwie domowym przypada do 4 litrów wody przemienionej w parę na jeden dzień. W efekcie domownicy przebywają co prawda w ciepłym, ale niezdrowym „klimacie”, który sprzyja rozwojowi bakterii chorobotwórczych oraz grzybów i pleśni.

U osób oddychających takim powietrzem radykalnie zmniejsza się zdolność do koncentracji, nasilają się reakcje alergiczne oraz bezsenność. Jest to szczególnie uciążliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także astmatyków. Rzadko kojarzymy objawy zmęczenia z brakiem właściwej wentylacji, tymczasem jednym z łatwiej zauważalnych sygnałów, że świeżego powietrza jest zbyt mało, jest efekt skraplania się pary wodnej na szybach okiennych.

Wietrzenie pomieszczeń

Specjaliści zalecają regularne wietrzenie pomieszczeń lub rozszczelnianie okien. Oznacza to jednak ciągłe oziębianie i ponowne dogrzewanie pomieszczeń, co powoduje nieprzyjemne skoki temperatury oraz duże straty energii. Jest także bardzo uciążliwe, kiedy w domu przebywają małe dzieci. Kiedy wewnątrz mamy ok. 20 stopni, a na dworze panuje temperatura poniżej zera, wietrzenie szybko skutkuje przeziębieniem. A czy można wietrzyć pomieszczenie bez otwierania okien? Okazuje się, że dzięki firmie Purmo można.

Świeże powietrze bez otwierania okien

Fot. PURMO

Specjaliści marki Purmo opracowali metodę dostarczania ciepłego, przefiltrowanego powietrza do wnętrza budynku, bez otwierania okien. Zestaw wentylacyjny Purmo Air pozwala na jednoczesne zapewnienie użytkownikom optymalnej temperatury w pomieszczeniu, jak i dostarczenie do niego świeżego i oczyszczonego powietrza zewnętrznego. Zestaw ten oferuje więc wyjątkowy komfort cieplny, a zarazem doskonałą wentylację, a przy tym nie powoduje zwiększonego zużycia energii, tak więc zastosowanie tego rozwiązania nie naraża nas na żadne dodatkowe koszty. Purmo Air przeznaczony jest do stosowania przy wodnych instalacjach centralnego ogrzewania, w budynkach wyposażonych w mechaniczną wentylację wywiewną (np. popularne wentylatory w łazienkach lub kuchniach).

Jak używać zestawu

Według obliczeń specjalistów z firmy Rettig Heating, grzejnik z zestawem Purmo Air zapewnia komfortową ilość świeżego powietrza dla dwóch osób. Tak więc liczbę zestawów wentylacyjnych należy dostosować do ilości osób i wielkości ogrzewanego pomieszczenia. System Purmo Air pozwala zachować odpowiednią jakość i temperaturę powietrza, nieocenioną dla wszystkich użytkowników, a zwłaszcza dzieci, czy osób starszych.

Wymienny filtr zapewnia stały dopływ oczyszczonego, zdrowego powietrza do mieszkania. System jest niezwykle przydatny w mieszkaniach usytuowanych w centrach miast, gdzie okna otwierane są niechętnie ze względu na hałas i zanieczyszczenie powietrza. Grzejniki wyposażone w przystawkę wentylacyjną są również niezastąpione w pokojach dziecięcych, ponieważ dostarczają świeże i czyste powietrze, bez wychładzającego pomieszczenie wietrzenia.

Budowa zestawu

Zestaw wentylacyjny składa się z:

  • grzejnika płytowego Purmo z ożebrowaniem konwekcyjnym – mogą to być zarówno grzejniki typu C, mające podłączenie z boku, jak i grzejniki Purmo typu V, podłączane uniwersalnie (np. od dołu);
  • kanału wentylacyjnego poprowadzonego na zewnątrz budynku o średnicy ok. 10 cm, przez który świeże powietrze dostaje pod grzejnik;

Zestaw wentylacyjny składa się z wytrzymałej obudowy i filtra klasy F9, przez który oczyszczone powietrze pobrane z zewnątrz kierowane jest na elementy konwekcyjne grzejnika, gdzie zostaje podgrzane do żądanej temperatury.

Typy przystawki:

W zależności od zastosowanego grzejnika stosuje się odpowiedni typ przystawki:

  • typ PA11 dla grzejników jednopłytowych,
  • typ PA22 dla grzejników dwu- i trzypłytowych;

Jako element wywiewny można zastosować dowolne urządzenie - wentylator łazienkowy lub kuchenny wspomagający cyrkulację powietrza w mieszkaniu

Cena detaliczna zestawu Purmo Air to ok. 283 PLN netto – 193 PLN netto obudowa i 90 PLN netto wymienny filtr.

Źródło: www.purmo.pl
 

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły

Komfort cieplny a klimatyzacja

Dla dobrego samopoczucia oraz zdrowia człowieka niezbędne jest utrzymywanie optymalnych warunków ... » ...więcej
Pleśń - niebezpieczna dla zdrowia, szkodliwa dla domu

Pleśń - niebezpieczna dla zdrowia, szkodliwa dla domu

Pleśń, która zaatakowała powierzchnię ściany jest n... » ...więcej
Cicha wentylacja, to komfort w Twoim domu!

Cicha wentylacja, to komfort w Twoim domu!

W pomieszczeniach, w których przebywamy każdego dnia zn... » ...więcej
Prawidłowa wentylacja to lepszy komfort życia

Prawidłowa wentylacja to lepszy komfort życia

Ruch powietrza w pomieszczeniu jest zalecany z wielu względ... » ...więcej
Polecamy porady

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Najprostszym sposobem jest wietrzenie kuchni poprzez otwi... » ...więcej

Użytkowanie klimatyzatora – na co zwrócić uwagę

Aby można było długo cieszyć się bezawaryjną oraz p... » ...więcej
Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Fot. Candy Chłodziarko-zamrażarka może stano... » ...więcej
Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia