www.info-klimatyzacja.plwww.info-klimatyzacja.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Klimatyzacja Wentylacja Porady Wydarzenia rss
Strona główna Klimatyzacja samochodowa Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Bezpieczeństwo w parze z energooszczędnością

Informacja prasowa / Data: 2012-04-13

Stolarka okienna powinna nie tylko spełniać standardy bezpieczeństwa, ale również wpisywać się w najnowsze eko trendy. Jak sprawić, by okna były bezpieczne i energooszczędne zarazem? Na to pytanie odpowiada Janusz Grześkowiak, szef działu doradztwa technicznego firmy Winkhaus.

O roli, jaką będą spełniać okna, decydują elementy, które bardzo często nie są dostrzegane przez użytkowników stolarki. Mowa tu o okuciach, znajdujących się między ramą a skrzydłem okna.

Dobre okucie gwarancją bezpieczeństwa

Dopływ świeżego powietrza zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniach i dobre samopoczucie mieszkańców, dlatego potrzebne jest regularne wietrzenie.

Jednak niektóre pomieszczenia w domu – ze względu na funkcję jaką pełnią - potrzebują wietrzenia bardzo intensywnego, niemalże stałej cyrkulacji powietrza.

Fot. Winkhaus Okucie activPilot Comfort PADK umożliwia efektywne i bezpieczne wietrzenie całym obwodem okna

Należą do nich przede wszystkim kuchnia i łazienka. Wybierając okno kuchenne czy łazienkowe, warto więc zadbać o to, by zamontowane w nim okucie umożliwiało wygodne wietrzenie.

Jeśli takie okno znajduje się na parterze i jest łatwo dostępne dla potencjalnego włamywacza, optymalnie byłoby, by jednocześnie spełniało odpowiednie normy bezpieczeństwa.

Odpowiedzią na te oczekiwania inwestorów są okucia uchylno – rozwierane activPilot Comfort PADK. Umożliwiają one, oprócz tradycyjnego otwarcia oraz uchyłu, trzeci wariant ustawienia okna – informuje Janusz Grześkowiak z firmy Winkhaus.

- Dzięki dodatkowej funkcji równoległego odstawienia skrzydła od ramy możemy wietrzyć efektywnie i zarazem bezpiecznie - całym obwodem skrzydła".

Bezpieczne wietrzenie pomieszczenia - jak to działa

Funkcja ta pozwala wietrzyć pomieszczenia w sposób energooszczędny: unikamy gwałtownego wychłodzenia pomieszczenia, do którego dochodzi przy uchylonym lub przy otwartym oknie.

Co więcej, wietrzenie w taki sposób nie osłabia antywłamaniowego charakteru okna!

Fot. Winkhaus Zaczep kontaktowy

-To jedyne okucie, które zapewnia wysoką ochronę przed włamaniem w funkcji wietrzenia. W tym położeniu okucie spełnia wymagania ENV 1627-1630 w 1 lub 2 klasie odporności na włamanie, w zależności od konfiguracji – podkreśla Janusz Grześkowiak.

- W funkcji wietrzenia między skrzydłem a ramą powstaje mała, ok. 6-milimetrowa szczelina. Okno z zewnątrz wygląda jak zamknięte, nie widać więc, że jest zaryglowane w sposób niestandardowy – wyjaśnia ekspert z firmy Winkhaus i dodaje:

- Kluczową sprawą jest to, że dom lub mieszkanie mogą być wietrzone nawet podczas dłuższej nieobecności lokatorów. Tym sposobem zapobiegamy powstawaniu nieprzyjemnego zaduchu w pomieszczeniu, a przede wszystkim gromadzeniu się nadmiaru wilgoci, który może prowadzić do zagrzybienia ścian.

A może kontaktron?

Innym mechanizmem, który zapewnia oknom bezpieczeństwo i energooszczędność, są czujniki zamknięcia okna, zwane inaczej kontaktronami.

Funkcjonujące na zasadzie pola magnetycznego czujniki działają jako sygnalizatory włamania albo informują o aktualnym położeniu okna. Co więcej, czujniki mogą także sterować elektrozaworami na grzejnikach lub klimatyzatorach.

- Elektrycznie sterowany zawór ciepła, który jest kontrolowany przez czujnik magnetyczny i rozdzielacz, wyłącza grzejnik lub klimatyzator wtedy, gdy otwieramy okno. Dzięki zastosowaniu takiej technologii jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć straty energii cieplnej.

Rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się w obiektach takich jak hotele, szkoły, biurowce, gdzie użytkownicy nie czują potrzeby oszczędzania energii, a w ostatnim czasie także chętnie wykorzystywane jest w domkach jednorodzinnych – wyjaśnia Janusz Grześkowiak.

Wybierając okna do swojego domu, nie musimy decydować, czy mają one nas chronić, czy być energooszczędne. Rynek stolarki otworowej oferuje już rozwiązania, które łączą w sobie oba te aspekty w równym stopniu.

Więcej informacji na www. winkhaus.pl

Winkhaus Polska Beteiligungs spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Rydzynie (woj. wielkopolskie) istnieje w Polsce od 23 października 1992 roku. Jest jedną z wiodących firm należących do Grupy Winkhaus, znanego w Europie niemieckiego producenta okuć budowlanych. W Polsce firma zatrudnia około 800 pracowników.
Winkhaus Polska jest producentem i dystrybutorem okuć okiennych i drzwiowych, które sprzedaje w kraju i eksportuje do większości państw Europy Wschodniej. Poza własnymi produktami oferuje wiele innych produktów potrzebnych przy produkcji okien i drzwi. Dla stałych klientów oferuje program komputerowy do konstrukcji i kalkulacji stolarki budowlanej WH OKNA. Wersja dealerska programu WH OKNA w kapitalny sposób ułatwia współpracę i kontakty pomiędzy producentem a firmą sprzedającą stolarkę budowlaną. Swoim klientom firma zapewnia doradztwo w dziedzinie optymalizacji i automatyzacji produkcji okien.

Źródło: www.gutpr.pl

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Monitoring ... powietrza wewnętrznego pomieszczeń

Monitoring ... powietrza wewnętrznego pomieszczeń

W nowoczesnym budownictwie zrównoważonym, zwłaszcza w ... » ...więcej
Wentylatory RIMERA - artystyczne oblicze wentylacji

Wentylatory RIMERA - artystyczne oblicze wentylacji

Są eleganckim detalem uzupełniającym, swoistą kropką... » ...więcej
Nie dawaj czadu! – 10 sposobów na uchronienie się przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

Nie dawaj czadu! – 10 sposobów na uchronienie się przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

W połowie grudnia zakończył się edukacyjny konkurs organizowany przez MK Systemy Kominowe, którego głównym celem było zachęcenie ludzi do zapoznania się ze sposobami ochrony przed czadem. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a większość odpowiedzi była poprawna. Dla osób, które nie zdecydowały się w ten sposób poszerzyć swojej świadomości tlenku węgla, przygotowaliśmy katalog dziesięciu najważniejszych sposobów zapewniających bezpieczeństwo w t... » ...więcej
Wentylatory panoramiczne

Wentylatory panoramiczne

Stworzenie idealnej aranżacji domowego wnętrza to prawdziwa sztuka. Niezbędny jest umiar, dobr... » ...więcej
Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Wybór odpowiedniej wentylacji jest równie ważny jak st... » ...więcej
Prawidłowa wentylacja w domu – porada eksperta

Prawidłowa wentylacja w domu – porada eksperta

Jak zagwarantować lepsze samopoczucie wszystkich domowni... » ...więcej
Polecamy porady

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Najprostszym sposobem jest wietrzenie kuchni poprzez otwi... » ...więcej

Użytkowanie klimatyzatora – na co zwrócić uwagę

Aby można było długo cieszyć się bezawaryjną oraz p... » ...więcej
Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Fot. Candy Chłodziarko-zamrażarka może stano... » ...więcej
Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia