Artykuł pochodzi ze strony www.info-klimatyzacja.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-klimatyzacja.pl/artykul,id_m-100102,t-okna_energooszczedne_z_wypelnieniem___nowa_generacja.html
Informacja prasowa / Data: 2010-09-10

Okna energooszczędne z wypełnieniem - nowa generacja

Informacja prasowa

Okna energooszczędne zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Firma OknoPlus, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, wprowadziła do swojej oferty energooszczędne okna, ze specjalnym wypełnieniem THERMO. 

W trosce o środowisko i grubość portfela

Zminimalizowanie strat energii i obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie to obecnie kwestie priorytetowe podczas budowy czy modernizacji domu. Przyczynia się do tego zarówno wzrost świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, jak i konieczność posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej przez wszystkie sprzedawane i nowo budowane domy.

Jednym z newralgicznych miejsc, przez które najczęściej dochodzi do ucieczki ciepła na zewnątrz budynku są okna, dlatego należy poświęcić im dużo uwagi w trakcie budowy czy termomodernizacji naszego domu. W przypadku domów energooszczędnych współczynnik przenikalności cieplnej całego okna powinien mieć wartość nie większą niż Uw=1,3 W/m2K, dla domów pasywnych jego wartość nie powinna być wyższa niż 0,8 W/m2K.

Nowe okna firmy OknoPlusAktiv THERMO i Art THERMO – dzięki zastosowaniu specjalnie wyizolowanego zbrojenia THERMO, poszczycić się mogą współczynnikiem przenikalności termicznej dla okna referencyjnego nawet na poziomie 0,7 W/m2K.

Nowa technologia – maksymalny komfort cieplny…

Na wielkość współczynnika przenikania ciepła całego okna  wpływają cechy pakietu szybowego i profilu oraz sposób osadzenia szyby w ramie. W związku z tym o  właściwościach izolacyjnych całego okna decydują wartości współczynników jego poszczególnych elementów składowych oraz ich udział procentowy w konstrukcji. Dotychczasowe rozwiązania zapewniały współczynnik izolacyjności dla okna referencyjnego na poziomie Uw= 1,3 W/m2K. Dzięki zastosowaniu unikatowego wypełnienia THERMO oraz wypełnienia wokół-szybowego eliminującego mostek termiczny występujący po obwodzie szyby, nowe okna uzyskały współczynnik przenikania ciepła Uw dla okna referencyjnego równy 0,7 W/m2K. Oznacza to poprawę izolacyjności termicznej aż o 45%!

Niezależnie zwiększył się także komfort użytkowania okien poprzez zmniejszenie efektu skraplania się pary wodnej oraz ulepszeniu uległa izolacyjność akustyczna. Warto zaznaczyć, że wypełnienie THERMO to doskonała alternatywa dla proponowanego przez producentów stolarki sposobu zwiększenia komfortu cieplnego poprzez rozszerzenie profilu okiennego do 90 mm. W końcu to nie ilość komór czy szerokość profilu, ale jego parametry mają wpływ na współczynnik przenikalności ciepła dla całego okna. Warto o tym pamiętać wybierając okna do własnego domu.

Okna Aktiv THERMO i Art THERMO - szeroki wachlarz zalet

Wyposażając nasz dom w okna nowej generacji otrzymujemy nie tylko stolarkę o doskonałych parametrach cieplnych, ale również szerokie spektrum innych korzyści.

Przede wszystkim nowe okna są tańsze nawet o 15-20% niż inne okna przeznaczone do domów pasywnych, nie wydłuża się również termin realizacji zamówienia.

Co więcej – okna z wypełnieniem THERMO i szybą o współczynniku przenikania ciepła U=0,5 W/m2K są tylko o ok. 10% droższe niż okna o tych samych parametrach szyby, jednak o zbrojeniu standardowym. Nadwyżka ta, dzięki zmniejszonym wydatkom na ogrzewanie, zwróci nam się w krótkim czasie.

Wszystkich tych, którzy cenią sobie zarówno parametry technicznie, jak i estetykę wykonania, zainteresuje natomiast fakt, że nowe okna dostępne są we wszystkich dwunastu kolorach ze swojej standardowej palety barw. Dzięki temu możemy wybrać stolarkę nawet w tak niecodziennych barwach jak Vermont, Tiama czy Montana.

Dodatkowo w tych oknach istnieje możliwość zastosowania rolet nadokiennych z klapą rewizyjną od dołu.

Montaż okien energooszczędnych z takimi parametrami zapewnia doskonały komfort cieplny w pomieszczeniach, a ponadto gwarantują niższe koszty ogrzewania domu zwłaszcza, gdy zamontuje się je w tzw. ciepły sposób…

Przykładowa wycena

  • Okno referencyjne : 1230x1480 jednoskrzydłowe,
  • współczynnik U całego okna = 0,7 W/m2K,
  • PROFIL: ArtPlus THERMO, klasy A,
  • Pakiet 3-szybowy o szerokości 44mm i współczynniku przenikalności cieplnej  szyby U=0,5 W/m2K.
  • Komory międzyszybowe wypełnione gazem argonem.
  • Ciepła ramka Swis Spacer
  • Okucie Winkhaus ActivPilot, minimum 3 zaczepy antywyważeniowe, stopniowanie uchyłu w skrzydle RU.
  • Kolor biały

Cena netto: 735zł + Vat

Więcej informacji na www.oknoplus.com.pl

Firma OknoPlus specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OknoPlus oferuje okna PCV produkowane na profilach Activ Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OknoPlus posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OknoPlus są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OknoPlus. Wieloletnia działalność firmy OknoPlus została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008 i 2009.

Źródło: www.gutpr.pl