Artykuł pochodzi ze strony www.info-klimatyzacja.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-klimatyzacja.pl/artykul,id_m-100138,t-wentylatory_rimera___artystyczne_oblicze_wentylacji.html
Informacja prasowa / Data: 2012-04-12

Wentylatory RIMERA - artystyczne oblicze wentylacji

Informacja prasowa

Są eleganckim detalem uzupełniającym, swoistą kropką nad i.. eksponują zarówno stylistykę, jak i spójność kompozycji architektonicznej wnętrza. Precyzja wykonania i nowoczesny wygląd wentylatorów marki RIMERA firmy DOSPEL sprawiają, że są one nie tylko przykładem inteligentnej technologii użytkowej, ale i wyjątkowym detalem aranżacyjnym, podkreślającym unikalny wystrój pomieszczeń.

Fot. Dospel

Wentylatory marki RIMERA firmy DOSPEL kuszą zmysły niebanalną fakturą i kolorystyką.

Te idealnie ciche, wydajne urządzenia z jednej strony akcentują zamysł architektoniczny eleganckiej łazienki lub kuchni, z drugiej - tworzą klimat przyjazny domownikom.

Szykowna wentylacja

Projektanci wentylatorów marki RIMERA stworzyli unikatową kolekcję dekorów, które umiejętnie łączą walory użytkowe i dekoracyjne.

Atrakcyjną funkcją wysokiej klasy tych urządzeń jest m.in. podświetlenie AMBIENT, tworzące wokół wentylatora lekką poświatę w jednym ze 100 kolorów.

Dzięki odpowiedniemu ustawieniu cyfrowego panelu istnieje możliwość określenia stopnia wilgotności powietrza za pomocą zmiany koloru podświetlenia.

Niezwykle użyteczna jest też opcja prostego demontażu, umożliwiająca szybką wymianę dekoru na dowolny model z bogatej palety produktowej RIMERA, zgodnie z aktualną stylistyką pomieszczenia.

Zdecydowanymi faworytami wśród 20 oryginalnych wzorów RIMERA są z pewnością:

  • Art. Silver,
  • Art. Mahogany,
  • Silver Rhombus.

Art. Silver – srebrzysty detal we wnętrzu

Wentylator zaprojektowany został z myślą o wnętrzach minimalistycznych w wystroju.

Fot. Dospel 

Jego atuty docenią z pewnością osoby szukające klasycznych, funkcjonalnych i niezawodnych wentylatorów.

Oryginalną, celowo zmatowioną powierzchnię nakładki zdobią ułożone w linii pionowej i poziomej, wykonane z błyszczącej stali, wypukłe elementy. Nadają one fakturze mniej stonowany, choć utrzymany w bardzo eleganckim stylu, charakter.

Dzięki połączeniu dwóch różnych struktur Art. Silver idealnie wpasuje się w pomieszczenia, w których dominują biel, czerń i szarość.

Doskonale nawiązując do stalowych elementów armatury model ten umożliwia stworzenie spójnej i przemyślanej aranżacji kuchennej i łazienkowej.

Art. Mahogany – funkcjonalny i z charakterem

Soczysty, ciemnoczerwony kolor dekoru wentylatora Art. Mahogany podkreśla odważną i z pewnością bardzo nowoczesną stylistykę produktu.

Fot. Dospel

Zaprojektowany według najnowszych wymogów technicznych oraz trendów wzorniczych, model ten charakteryzuje się zarówno oryginalnym wyglądem, jak i solidnym wykończeniem.

Barwną, cieniowaną fakturę nakładki urozmaicają stalowe wypukłe zdobienia symetrycznie rozmieszczone na całej powierzchni.

Ten stylowy design z pewnością podkreśli rozmach i oryginalna stylistykę wnętrza.

Art.Rhombus – futurystyczny design

Niepowtarzalne wzornictwo oraz wyrafinowaną prostotę kształtów uosabia dekor wentylatora Art. Rhombus.

Fot. Dospel

Wyróżnia się on nietypową, przypominającą poskładane odłamki lustra, fakturą.

Oryginalna stylistyka z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom niestandardowych, futurystycznych, aranżacji łazienek i kuchni.

Wysoka jakość i estetyka urządzenia zyska słuszne uznanie osób szukających rozwiązań, które rozbiją monotonię otoczenia.

Inteligentna wentylacja

Wentylatory zachwycają nie tylko wyglądem, ale i innowacyjnością zastosowanych rozwiązań.

Fot. Dospel Stylowa łazienka z wentylatorem z serii RIMERA.

Wykorzystanie w ich konstrukcji układów mikroprocesorowych oraz technologii LED pozwala w skuteczny i efektowny sposób filtrować powietrze w pomieszczeniu.

Specjalny układ elektroniki na bieżąco kontroluje impulsy świetlne z zewnątrz, poziom wilgotności w pomieszczeniu oraz obroty silnika, rozpoczynającego pracę w dwóch różnych konfiguracjach.

Pierwsza z nich dostosowana jest do momentu, kiedy zostanie przekroczony poziom wilgotności w powietrzu.

Druga natomiast reaguje na pojawienie się impulsu światła.

Oba te rozwiązania pozwalają na dopasowanie ustawień do indywidualnych preferencji użytkownika.

Co istotne, w przypadku zanikania sygnałów wejściowych, specjalnie do tego przystosowany system czasowy „Time Support”, będzie podtrzymywał pracę silnika przez określony z góry czas.

Obudowa urządzeń wykonana z tworzywa sztucznego typu ABS oraz poliwęglanu wyposażona jest w inteligentny system ochrony przed nawiewem oraz układ rowków odprowadzających wodę.

Sterowanie pracą wentylatora

Cyfrowy panel sterowania pozwala z kolei regulować próg wyzwalania czujnika wilgotności, czas podtrzymania pracy, kolor oraz opcję podświetlania.

Niezwykle wygodna jest też funkcja ustawienia czułości higrostatu w przedziale od 20 do 80 % wilgotności oraz timera w przedziale od 2 do 20 minut.

Nowoczesność w parze z dekoracyjnością

Fot. Dospel

Nowatorskie rozwiązania techniczne w połączeniu z ich poruszającą wyobraźnię stylistyką wyznaczają nowe standardy wśród dostępnych na rynku wentylatorów.

W myśl zasady, że każdy szczegół ma istotne znaczenie, wentylatory tej serii sprawiają, że nieodzowne instalacje w naszym domu mogą pełnić także funkcję dekoracyjną.

Ceny wentylatorów

Cena detaliczna Art. Silver: wersja STANDARD 234 zł wersja LIGHT: 480 zł
Cena detaliczna Art. Mahogany: wersja STANDARD 234 zł wersja LIGHT: 480 zł
Cena detaliczna Art. Rhombus: wersja STANDARD 234 zł wersja LIGHT: 480 zł

Parametry techniczne wentylatorów z serii RIMERA

Wydatek: do 100 m 3/h
Ciśnienie statyczne: do 40 Pa
Ciśnienie akustyczne: 30 dB (A) 1m
Ciśnienie akustyczne: 26 dB (A) 3m
Napięcie zasilania: 110 VAC – 230 VAC
Częstotliwość sieci: 50 Hz
Obroty silnika: 0 - 2600
Moc pobierania: 15 W (max)
Pobór prądu: 0,09A (max)
Max. temperatura pracy: +40 C
Stopień ochrony: X4
Klasa izolacji: 2
Łożyska: kulkowe

Więcej informacji na www.dospel.com

Firma Dospel z powodzeniem funkcjonuje na rynku od 1974 roku. Pierwszy zakład usługowy specjalizujący się w naprawach silników został otwarty w Konopiskach / k Częstochowy. Rosnące zaufanie do produktów i usług firmy stało się podstawą do poszerzenia działalności o produkcję wanien galwanizacyjnych, prostowników, zgrzewarek oraz żyrandoli mosiężnych. Krokiem milowym w rozwoju firmy było wejście na rynek produktów AGD. W 1980r. przedsiębiorstwo, jako jedno z pierwszych w Polsce, rozpoczęło produkcję lokówek elektrycznych. Dynamiczne wkroczenie w ten segment rynku pozwoliło na dalsze inwestycje i sukcesywne poszerzenia wachlarza produktów. Sześć lat później w 1985 r. Dospel rozpoczął produkcje wentylatorów, która w latach 90-tych stała się główną osią przemysłu firmy. Z chwilą zakupienia i otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w Częstochowie powstały 2 linie produkcyjne, Dospel Comfort i Dospel Professional, które do dziś zapewniają szeroki asortyment wentylatorów domowych, przemysłowych, zakończeń wentylacyjnych, systemów wentylacji z odzyskiem ciepła oraz central wentylacyjno-klimatyzacyjnych odznaczonych międzynarodowym certyfikatem poświadczającym jakość i bezpieczeństwo.

Źródło: www.gutpr.pl