Artykuł pochodzi ze strony www.info-klimatyzacja.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-klimatyzacja.pl/artykul,id_m-100143,t-pleśn___niebezpieczna_dla_zdrowia,_szkodliwa_dla_domu.html
Informacja prasowa / Data: 2012-05-16

Pleśń - niebezpieczna dla zdrowia, szkodliwa dla domu

Informacja prasowa

Pleśń, która zaatakowała powierzchnię ściany jest nie tylko szkodliwa dla zdrowia, ale również wygląda bardzo nieestetycznie. Pozbycie się tego uporczywego nalotu jest bardzo trudne, dlatego warto wspomóc się specjalistycznymi środkami, takich jak preparaty marki Mellerud, które szybko i skutecznie usuną każdą pleśń.

Pleśniowe know-how

Pleśń to potoczne określenie grzybów. Powstają one najczęściej w pomieszczeniach z nieodpowiednią wentylacją, dużą wilgotnością powietrza, temperaturą powyżej 20°C oraz w obecności materiału organicznego np. drewna czy celulozy, który staje się dla nich pożywką.

W gospodarstwie domowym pleśń najczęściej wykształca się w łazience, w rogu wanny czy też w kabinie prysznicowej, ale także w narożnikach ścian zewnętrznych, złączach ścian i stropów oraz nadprożach.

Charakterystycznym, pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest zwykle specyficzny zapach stęchlizny.

Zazwyczaj jednak zostaje zlokalizowana dopiero po pojawieniu się nieestetycznych wykwitów na powierzchni ściany czy też armatury. Na zaatakowanych przez grzyby pleśniowe powierzchniach pojawiają się wtedy widoczne plamy, mogące przybierać rozmaite kolory: od czarnego, przez zielony, aż do białego.

Fot. Global Point Środek anihilacyjny do niszczenia pleśni Mellerud

Warto pamiętać, że pleśń może występować w różnych miejscach, zarówno widocznych jak np. na ścianie, jak i tych mniej - za szafą, tapetą, czy listwami podłogowymi.

Przy pojawieniu się tego problemu, najczęściej próbuje się go usunąć domowymi środkami czystości, szorując zainfekowane powierzchnie, co nie przynosi oczekiwanego skutku.

Chcąc skutecznie pozbyć się pleśni, należy pamiętać, że najważniejszy jest czas reakcji – należy jak najszybciej użyć środka niszczącego pleśń, aby nie dopuścić do jej dalszego rozprzestrzeniania się.

Zwalcz pleśń z pomocą specjalisty

Fot. Global Point Środek do usuwania pleśni "Bio" Mellerud

Mellerud to profesjonalne środki do usuwania pleśni.

Preparaty są opracowywane w specjalnie stworzonym dziale badawczym, gdzie grupa ekspertów nieustannie pracuje nad tworzeniem i udoskonalaniem receptur.

Produkty marki przeznaczone do niszczenia pleśni to wysokiej jakości środki grzybobójcze, przeznaczone do stosowania na ściśle określonych powierzchniach.

W pomieszczeniach "wilgotnych"

Środek anihilacyjny do niszczenia pleśni najlepiej sprawdza się wewnątrz domu, np. w łazience, a także w saunie czy na basenie, gdzie natychmiastowo niszczy bakterie i grzyby, dezynfekuje oraz zabezpiecza powierzchnie przed ponownym pojawieniem się nalotu.

W pokojach mieszkalnych

Z kolei w pomieszczeniach mieszkalnych, sypialniach oraz pokojach dziecięcych poleca się użycie bezzapachowego środka do usuwania pleśni, który nie zawiera chloru.

Preparat ma konsystencję żelu, dzięki czemu nie spływa z zainfekowanych powierzchni, ma działanie czyszcząco - dezynfekujące, a dzięki obecności aktywnego tlenu, z powodzeniem rozpuszcza bakterie i grzyby.

Zdrowotnie niebezpieczna

Fot. Global Point Środek do usuwania pleśni marki Mellerud

Obecność w domu grzybów pleśniowych może być przyczyną licznych dolegliwości u domowników, takich jak bezsenność, przemęczenie, katar, bóle stawów, a nawet biegunka czy wymioty.

Szczególnie narażonymi na tego rodzaju schorzenia są dzieci do 12 roku życia, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz wszystkie osoby cierpiące z powodu alergii, bądź też obniżonej odporności.

Chcąc powstrzymać dalszy rozwój groźnych dla zdrowia grzybów należy przede wszystkim zlikwidować ich źródło.

Warto wtedy zaopatrzyć się w dobrej jakości, specjalistyczne środki, np. preparaty,  które efektywnie zlikwidują problem pleśni w domu.

Przeciwdziałanie powracającej pleśni

Specjalistyczne środki do usuwania pleśni sprawiają, że skuteczne usunięcie grzybów z rozmaitych powierzchni jest niezwykle proste.

W celach profilaktyki wskazane jest również częstsze wietrzenie pomieszczeń, instalacja odpowiedniego ogrzewania oraz unikanie wyziębienia pomieszczeń.

Zastosowanie wysokiej jakości autorskiej formuły preparatów pozwala szybko i skutecznie rozwiązać problem nawracającej pleśni, która w wysokim stężeniu powoduje liczne dolegliwości zdrowotne.

Ceny

Środek anihilacyjny do usuwania pleśni 500 ml, cena brutto 33,99 zł
Środek do usuwania pleśni 500 ml, cena brutto 31,99 zł

Dystrybutor:
Global Point
Ul. Fabryczna 20D
55-093 Pietrzykowice

Mellerud to znana niemiecka firma, która od ponad 30 lat produkuje najwyższej jakości specjalistyczne środki do czyszczenia oraz utrzymania czystości. Jest liderem rynku niemieckiego, obecnym także w ponad 30 europejskich krajach, gdzie każdego roku odnotowuje wzrost sprzedaży. Swój sukces zawdzięcza prowadzeniu własnego działu badawczo – rozwojowego, w którym wymyślane są autorskie formuły, co gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów oraz ciągłe udoskonalanie ich receptur. Dystrybutorem produktów Mellerud w Polsce jest firma Global Point zajmująca się produkcją oraz dystrybucją akcesoriów malarskich, skierowanych zarówno do profesjonalistów jak i do odbiorców DIY.

Źródło: www.gutpr.pl