Artykuł pochodzi ze strony www.info-klimatyzacja.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-klimatyzacja.pl/artykul,id_m-100177,t-centrala_rekuperacyjna_mhr–_wentylacja_na_miare_xxi_wieku.html
Informacja prasowa / Data: 2014-03-19

Centrala rekuperacyjna MHR– wentylacja na miarę XXI wieku

Informacja prasowa

Mark Polska, krajowy dystrybutor największego w Europie producenta systemów wentylacyjno-grzewczych Mark BV, przedstawia kompletny system odzyskiwania ciepła, czyli centralę rekuperacyjną MHR. Produkt ten jest odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania stawiane jakości powietrza w budynkach oraz problemy inwestorów z utratą energii.  

Wentylacja i ogrzewanie budynków kubaturowych, takich jak hale produkcyjne czy magazyny nie należą do najłatwiejszych zagadnień. Inwestorzy często borykają się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi oraz wymaganiami stawianymi jakości powietrza w tego typu pomieszczeniach.

Odpowiedzią na pojawiające się coraz częściej problemy z odpowiednim wentylowaniem i ogrzewaniem budynków kubaturowych są nowoczesne urządzenia, które w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań posiadają wysoką sprawność energetyczną. W ofercie Mark Polska znajduje się centrala rekuperacyjna MHR, która stanowi doskonały przykład kompletnego systemu odzyskiwania ciepła.

Fot. Mark Polska

Energooszczędna centrala Mark MHR wyposażona jest w płytowy wymiennik ciepła ze strumieniem przeciwnym o sprawności wynoszącej  90%. Odzyskuje on większość energii cieplnej z powietrza usuwanego na zewnątrz budynku i przekazuje je świeżym masom powietrza napływającym do pomieszczenia. Tak wysoka sprawność powoduje, że w wielu przypadkach nie jest konieczne dodatkowe ogrzewanie. Dzięki wymiennikowi ciepła otrzymuje się komfortową temperaturę w budynku przy niewielkich kosztach eksploatacyjnych.

Centrale rekuperacyjne MHR o przepływie powietrza od 600 do 16800 m3/ h są dostępne zarówno w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Mark Polska zapewnia możliwość wyboru spośród wielu  dostępnych modeli podstawowych centrali, np. posiadające podłączenie górne lub o wąskiej konstrukcji oraz modeli specjalnych.

Centrala rekuperacyjna MHR dostarczana jest w wersji gotowej do podłączenia i uruchomienia, tzw. „Plug&Play”.

Istnieje również możliwość zastosowania wymienników elektrycznych jak i chłodniczych. Centrala MHR firmy Mark bardzo dobrze sprawdza się także w miejscach, w których niemożliwe jest zastosowanie recyrkulacji.

Właściwości centrali rekuperacyjnej MHR

  • Bardzo wysoka sprawność termiczna (do 90%)
  • Niska masa
  • Panele zewnętrzne z blachy ocynkowanej pomalowane farbą w kolorze RAL 700
  • Panele wewnętrzne z powłoką cynkowo-magnezową o nadzwyczajnej odporności na korozję
  • Panele o grubości 45 mm
  • Niski poziom hałasu
  • Wentylatory w technologii EC
  • Bezszwowe połączenie paneli z wnętrzem przy użyciu uszczelnienia gumowego (higieniczne)
  • Wysoki spręż dyspozycyjny
  • Drzwiczki z możliwością demontażu

Centrala dostarczona z okablowaniem i automatyką w standardzie.

Mark Polska Sp. z o. o. dostarcza nowoczesne, sprawdzone i niezawodne urządzenia i systemy wentylacyjno-grzewcze. Firma zapewnia profesjonalną obsługę w zakresie dostawy urządzeń Mark produkowanych w zakładach produkcyjnych w Holandii i Irlandii, doradztwa technicznego, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Żródło: www.markpolska.pl