Artykuł pochodzi ze strony www.info-klimatyzacja.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-klimatyzacja.pl/artykul,id_m-51,t-klimatyzatory_typu_split.html
Autor: Ryszard Chrapka / Data: 2007-03-16

Klimatyzatory typu split

Popularne klimatyzatory typu split produkowane są w różnych wersjach. W zależności od warunków technicznych, a tym samym możliwości montażu klimatyzacji w pomieszczeniach można wybrać odpowiedni rodzaj urządzenia.

Klimatyzator typu split Klimatyzator typu split

Najbardziej popularne w tej grupie klimatyzatorów to urządzenia typu ściennego. Montowane są na ścianach, od 10 do 30 cm od sufitu.

Sterowanie pracą tych klimatyzatorów odbywa się przy pomocy pilota. Stosowane są zarówno w mieszkaniach jak i biurach. Praktycznie można instalować je w każdym pomieszczeniu. Charakteryzują się małymi rozmiarami oraz cichą pracą, jak również dużą wydajnością. Ich dodatkowym atutem jest niska cena.

Do klimatyzowania wysokich pomieszczeń nadają się klimatyzatory przysufitowe, które instaluje się bezpośrednio do konstrukcji stropu.

Klimatyzatory przypodłogowe to urządzenia uniwersalne. Kształtem przypominają grzejnik, mogą być instalowane praktycznie w dowolnym pomieszczeniu.

Pomieszczenia, które posiadają sufity podwieszane i gdzie wymagana jest estetyka – biura, sklepy, inne pomieszczenia użyteczności publicznej w konstrukcji sufitu można zainstalować klimatyzatory kasetonowe.

W celu klimatyzowania równocześnie kilku pomieszczeń, stosuje się klimatyzatory kanałowe. Powietrze do poszczególnych pomieszczeń rozprowadzane jest precyzyjnie i równomiernie specjalnymi kanałami, zakończonymi anemostatami na na ścianie, w podłodze lub suficie.