www.info-klimatyzacja.plwww.info-klimatyzacja.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Klimatyzacja Wentylacja Porady Wydarzenia rss
Strona główna Klimatyzacja samochodowa Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Izolacyjna rewolucja

Informacja prasowa / Data: 2010-07-15

Niezwykłe połączenie bardzo niskiego współczynnika przewodzenia ciepła z bardzo wysokim współczynnikiem dyfuzji pary wodnej oraz z wbudowaną ochroną antybakteryjną MICROBAN czynią z AF/Armaflex produkt unikalny. Dzięki jego wyjątkowym parametrom firma Armacell po raz kolejny wyznaczyła nowe standardy profesjonalnej izolacji.

Nieestetyczne zacieki będące efektem skraplania się pary wodnej na powierzchni zimnej rury oraz straty energii wynikające z wymiany ciepła pomiędzy czynnikiem chłodzącym a otoczeniem to dwa największe problemy związane z instalacją chłodniczą czy klimatyzacyjną. W ich rozwiązaniu może pomóc nam zastosowanie odpowiedniej izolacji. Otulina AF/Armaflex z wbudowaną ochroną antybakteryjną MICROBAN, nowość w ofercie firmy Armacell, dzięki swoim doskonałym parametrom, zapewni nie tylko niezawodną kontrolę kondensacji, ale również wydajną oszczędność energii i komfort higieniczny powietrza.

AF/Armaflex – nowy standard wśród izolacji

Otulina AF/Armaflex

AF/Armaflex  to kolejny produkt firmy, który ustala nowe standardy na rynku profesjonalnych izolacji. Otulina wykonana z plastycznej pianki na bazie syntetycznego kauczuku pozwala stworzyć niezawodną barierę zapobiegającą kondensacji pary wodnej na powierzchni rury. Jest to możliwe dzięki zamkniętej strukturze komórkowej materiału oraz jego współczynnikowi dyfuzji wynoszącemu ponad 10000. Jednocześnie, bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, o wartości poniżej 0,033 W/(m*K) (przy temperaturze 0 ºC), zapewnia dodatkową oszczędność energii, która w okresie 10 lat może być nawet o 12 % wyższa niż w przypadku tradycyjnych produktów tego typu dostępnych na rynku.

Nowa technologia produkcji

Podczas tworzenia AF/Armaflex specjaliści z firmy Armacell zastosowali nową technologię produkcji pianki. Dzięki temu struktura komórkowa nowej izolacji f jest widocznie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych materiałów elastomerowych. Pozwoliło to na stworzenie materiału o unikalnych parametrach, których kombinacja była uważana do tej pory za niemożliwą do osiągnięcia dla elastycznych materiałów izolacyjnych.

Wygodny montaż

Zastosowanie otuliny

Dodatkowo, wysoka elastyczność otuliny pozwala na bardzo łatwą instalację na izolowanej powierzchni. Sam montaż jest również ułatwiony dzięki zastosowaniu taśmy samoprzylepnej po obu stronach styku, co powoduje, że instalacja otuliny na rurze jest nie tylko szybka, ale i trwała. Doskonałe parametry, jakie spełnia otulina pozwalają stosować ją zarówno w dużych instalacjach przemysłowych, jak również do izolowania przewodów w małych instalacjach w domach jednorodzinnych.

Izolacja ognioodporna

Kolejną zaletą otuliny  są jej bardzo dobre właściwości ogniowe. Materiał, z którego wykonano tę izolację jest niezapalny, niekapiący oraz samogasnący. Dzięki temu, nawet w tak ekstremalnej sytuacji, jaką jest pożar, mamy gwarancję, że otulina AF/Armaflex nie spowoduje dalszego rozprzestrzeniania ognia.

Nie tylko izolacja

Uchwyt Armafix w połączeniu z izolacją AF/Armaflex

Jednak AF/Armaflex, to nie tylko sama izolacja. Firma Armacell zapewnia nam cały system z kompletną gamą rozwiązań, począwszy od uchwytów do rur Armafix oraz taśm i pasów AF/Armaflex aż po systemy osłon Arma-Check, pozwalających znacznie zwiększyć wytrzymałość mechaniczną samej izolacji. Dodatkowo w ofercie znajdują się różnego rodzaju produkty pomagające w montażu oraz konserwacji, które zostały stworzone specjalnie z myślą o AF/Armaflex. Wymienić tu można choćby klej Armaflex 520, farbę ochronną Armafinish 99 czy w końcu płyn czyszczący Armaflex pozwalający utrzymać izolację w jak najlepszej formie przez długi czas.

Cennik

Otulina Armacell AF/Armaflex, cena netto od 3,15 do 141,26 zł/m, w zależności od grubości oraz średnicy
Samoprzylepna otulina Armacell AF/Armaflex, cena netto od 5,02 do 45,57 zł/m , w zależności od grubości oraz średnicy

Więcej informacji na www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH” zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu. W 2000 roku efektem wykupu części „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych produkt ów, poparta prawie 150 – letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie , ale również szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych. Od 2006 roku „Armacell” jest członkiem inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact”, dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

Źródło: www.gutpr.pl

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły

Witamy na stronie www.info-klimatyzacja.pl

Strona www.info-klimatyzacja.pl powstała aby w przystępny ... » ...więcej
Czy warto kupić samochód z klimatyzacją?

Czy warto kupić samochód z klimatyzacją?

Czy wtedy gdy kupujemy samochód z klimatyzacją zyskuje ... » ...więcej

Komfort cieplny a klimatyzacja

Dla dobrego samopoczucia oraz zdrowia człowieka niezbędne jest utrzymywanie optymalnych warunków ... » ...więcej

Klimatyzatory - podstawowy podział

Klimatyzatory coraz częściej stają się standardowym wypo... » ...więcej
Prawidłowa wentylacja to lepszy komfort życia

Prawidłowa wentylacja to lepszy komfort życia

Ruch powietrza w pomieszczeniu jest zalecany z wielu względ... » ...więcej
Klimatyzatory typu split

Klimatyzatory typu split

Popularne klimatyzatory typu split produkowane są w różnych wersjach. W zależności od warunków... » ...więcej
Jak działają klimatyzatory

Jak działają klimatyzatory

Klimatyzator ma za zadanie utrzymanie komfortu cieplnego w klimatyzowanym pomieszczeniu. W niniej... » ...więcej

Rodzaje wentylacji

W zależności od oczekiwań oraz możliwości finansowych inwestorów można stosować różne s... » ...więcej
Polecamy porady

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Najprostszym sposobem jest wietrzenie kuchni poprzez otwi... » ...więcej

Użytkowanie klimatyzatora – na co zwrócić uwagę

Aby można było długo cieszyć się bezawaryjną oraz p... » ...więcej
Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Jak usunąć roztocza kurzu z pluszaków

Fot. Candy Chłodziarko-zamrażarka może stano... » ...więcej
Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia